Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі

Протидіяти обігу в мережі Інтернет інформації, яка розпалює національну чи релігійну ворожнечу, війну –

На світогляд українського суспільства впливає наявність у ЗМІ інформації про –

Якість інформаційної продукції з моменту підписання у 2009 році Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі –

Обіг шкідливого мобільного контенту та комп’ютерних ігор може бути врегульований –

 • 17.03.2015
  Рівно тиждень залишився до завершення терміну подачі робіт на V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок»!

   

  На цей час знову лідирує Сумська область. Хоча Харківська впевнено наздоганяє!

   

  Порадував великою кількістю, актуальністю і доброю якістю робіт Вишгородський район Київської області: відеосюжет «Духовний світ інтелекту», фоторепортаж «Помолися за сина, Вкраїно».   читати далі...

 • 06.03.2015
  Ще два тижні триватиме приймання робіт на Всеукраїнський Конкурс «Моральний вчинок»!

   

  На цей час на Конкурс уже надійшло близько 200 робіт. Учасники Конкурсу презентували проекти за напрямами: екологічний, соціальний та культурологічний. Як і минулого року, до Конкурсу залучилися усі вікові категорії, починаючи від учнів початкової школи, завершуючи студентами вищих навчальних закладів. читати далі...

 • 14.02.2015
  У регіонах триває V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок»

   

  Шановні учасники V Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»!

   

  Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі продовжує роботу щодо організації та проведення Конкурсу.

   

  Конкурс стане реальним засобом популяризації суспільно значущих справ, на які багаті школярі та студенти, адже це красномовно підтвердили добрі справи дітей та молоді, про які вони розповідали у своїх творчих роботах у попередні роки.читати далі...

 • 06.02.2015
  Незважаючи на довгі зимові канікули вже надходять роботи на V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок»

   

  Залишилося незмінним прагнення співорганізаторів дати можливість українським школярам і студентам розповісти про свої хороші справи, а їх – ми точно знаємо – чимало!

   

  V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» – у повному розпалі. Вже надійшло кілька десятків конкурсних робіт. Особливо активною в цьому році є Харківська область.читати далі...

 • 04.12.2014
  V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» запрошує школярів і студентів розповісти про свої добрі справи

   

  Стартував V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок». Цього року, як і чотири роки поспіль, його ініціює Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі. 

   

  Традиційно підтримують проведення Конкурсу Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Київський університет імені Бориса Грінченка, а також Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Всеукраїнська громадська організація «Асоціація українських правників».

   

  Повідомляємо, що рішенням Національної комісії 16 .10.2014 № 5 до Положення про Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» внесено деякі зміни: збільшено кількість співорганізаторів (їх ми назвали вище), розширено мету і завдання Конкурсу, додано тематичний напрям «юридичний».

   

  Залишилося незмінним прагнення співорганізаторів дати можливість українським школярам і студентам розповісти про свої хороші справи, а їх – ми точно знаємо – чимало!

   

  Як і минулого року, радимо: нехай творчі звіти про ваші суспільно корисні справи будуть стислими і конкретними (адже головне – СПРАВА, а не звіт!). І закликаємо провести Конкурс поетапно. Погодьтеся, якщо це відбудеться саме так, навіть у найвіддаленіших селах і містечках громада дізнається про добрі справи дітей та молоді. За наслідками проведення першого етапу Конкурсу можна організувати виставку, яку побачать усі учні чи студенти, працівники і гості навчального закладу, батьки. Таку виставку можна розмістити і там, де завжди людяно: у сільській або районній раді, місцевому будинку культури або клубі, місцевому музеї, кінотеатрі, під час різноманітних заходів. Саме так робить Національна комісія в Києві, адже за роки існування Конкурсу роботи переможців експонувалися кілька разів у Верховній Раді України, Національній опері України, Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» тощо – усюди, де така виставка може бути гідно представлена. Нещодавно відправлено листи до музеїв Києва з проханням передбачити подібні виставки у 2015 році. 

   

  Найцікавіші творчі звіти потраплять на районні етапи Конкурсу, а оргкомітети областей та міста Києва зможуть відібрати найбільш цікаві роботи, що представлятимуть їхні регіони на підсумковому етапі в м. Києві, де, як і в минулі роки, відбудеться церемонія нагородження переможців. 

   

  Інформація про перебіг та результати Конкурсу регулярно буде висвітлюватися на новостійній сторінці нашого сайту, а також у рубриці «V Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок», та на сайті Інституту інноваційних технологій і змісту освіти (http://www.iitzo.gov.ua). 

   

  Ознайомлюйтеся з Положенням про Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» і приєднуйтеся до нашого кола разом зі своїми друзями, щоб розказати всій Україні про ваші добрі справи.

   

  Координатори Конкурсу – представники Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної мopaлi:

   

  в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях

  Акімова Людмила Степанівна

  65032 м. Одеса, проспект Шевченка, 4, Одеська обласна державна адміністрація, моб. тел: 050 080 04 77;

  Е-mail: akimova-odessa@ukr.net

   

   

  в Івано-Франківській, Хмельницькій, Тернопільській, Чернівецькій областях

  Андруняк Ігор Миколайович

  76004, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21

  моб. тел: 050 338 90 01; Е-mail: andrunjakk-nek@ukr.net

   

   

  у Львівській, Закарпатській та Волинській областях

  Грозіцький Любомир Михайлович

  79019, м. Львів, вул. Винниченка, 18, моб. тел: 096 803 35 04, 

  Е-mail: lybomyr-nek@ukr.net

   

   

  в Донецькій, Луганській та Чернігівській областях

  Зайчук Ірина Вікторівна 

  04053, м. Київ, вул. Артема, 73, моб. тел.: 099 924 19 55;

  Е-mail: iryna_ziv@mail.ru

   

   

  в Полтавській, Сумській, Харківській областях

  Капралов Максим Миколайович

  36014, м. Полтава, вул. Жовтнева, 45, тел. (05322) 7-05-98,

  моб. тел.: 050 651 92 22; 

  Е-mail: kapralov_nek_pkr@ukr.net

   

   

  в м. Києві

  Корнелюк Володимир Петрович

  04053, м. Київ, вул. Артема, 73, моб. тел. 063 383 35 98; 

  Е-mail: korneliuk@i.ua

   

   

  в Черкаській, Кіровоградській та Вінницькій областях 

  Лисенко Олександр Миколайович

  18000, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 185 

  моб. тел.: 095 336 30 33, 097 337 45 18; Е-mail: lysenko-nek@ukr.net

   

   

  в Житомирській та Рівненській областях

  Рублюк Оксана Василівна

  04053, м. Київ, вул. Артема, 73,  моб. 066 285 98 94, rubliuk-nek@ukr.net 

   

   

  в Запорізькій області, АР Крим та м. Севастополі

  Тимощук Сергій Євгенович

  м. Запоріжжя, моб. тел.: 067 631 99 09, 095 144 25 32; Е-mail: tymoshuk-nek@ukr.net

   

   

  Консультант від Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі – Івачевська Тетяна Володимирівна, тел. (044) 486-16-84;

   

  Консультант від Інституту інноваційних технологій і змісту освіти – Царик Людмила Петрівна, тел. (044) 248-21-38. 

   

   

   

   

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО

  рішенням Національної експертної комісії

  України з питань захисту суспільної моралі

  від 16.10.2014 № 5

   

   

   

  Положення

  про Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок»


  1. Загальні положення


  1.1. Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» (далі – Конкурс) проводиться Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі за інформаційною підтримкою Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України та Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та методологічною і методичною підтримкою Всеукраїнської громадської організації «Асоціація українських правників». 

   

  1.2. Організацію та проведення Конкурсу в регіонах забезпечують представники Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі за підтримкою громадських колегій (регіональних комісій) з питань захисту суспільної моралі в регіонах, управлінь/департаментів освіти (за згодою).

  Для організації та проведення Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі.

   

  1.3. Учасники Конкурсу – учні та студенти навчальних закладів України (далі – учасники). Конкурс передбачає індивідуальну та групову участь. 

   

  1.4 Учасникам Конкурсу можуть надавати допомогу педагоги, батьки, керівники громадських організацій, представники органів учнівського самоврядування тощо (далі – керівники).

   

  1.5. Мета Конкурсу – популяризація духовних і моральних надбань, консолідація зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів та студентів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до України, готовності до захисту України, забезпечення її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості.

   

  1.6. Основні завдання Конкурсу:

  виховання патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до України, готовності до її захисту, забезпечення суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості України; 

  формування морально-етичних засад протидії інформаційній агресії в умовах антиукраїнської інформаційної війни; 

  виховання поваги до Конституції України, Законів України, національних та релігійних святинь, державної символіки як основи консолідації Українського народу;

  створення умов для розвитку високих моральних якостей і почуттів у дітей та молоді України, формування громадянина, здатного до свідомого вибору, підвищення громадянської культури учнів та студентів;

  поширення системи етичних норм, правил поведінки, що склались у суспільстві на основі традиційних духовних і культурних цінностей та уявлень про добро, честь і гідність, громадянський обов`язок, совість, справедливість;

  утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей; 

  популяризація суспільно значущих форм діяльності (далі – діяльність) учасників.

   

   

  2. Учасники Конкурсу, умови та строки його проведення


  2.1. Конкурс проводиться на добровільних засадах серед таких вікових груп:

  1) учні 1–4 класів;

  2) учні 5–8 класів;

  3) учні 9–11 класів;

  4) учні (студенти) професійно-технічних навчальних закладів, коледжів, технікумів;

  5) студенти вищих навчальних закладів;

  6) змішана група (діяльність представників різних вікових груп).

   

  2.2. Для участі в Конкурсі учасники кожної вікової групи обирають один із тематичних напрямів (екологічний, юридичний, соціальний або культурологічний) своєї діяльності та готують у довільній формі творчий звіт про неї.

   

  2.3. Учасники можуть надсилати на Конкурс творчі звіти як про індивідуальну, так і про колективну діяльність.

   

  2.4. Конкурс проводиться щорічно від вересня до квітня поточного навчального року. 

  Для поширення інформації про діяльність учасників та їх заохочення  доцільно проводити Конкурс поетапно:

  І етап –  місцевий (у навчальних закладах) – вересень – грудень;

  ІІ етап – районний (відбір творчих звітів з числа переможців І етапу), подання на розгляд регіональним оргкомітетам – грудень – січень; 

  ІІІ етап – регіональний (відбір від 1 до 6 творчих звітів від регіону, запропонованих до участі у підсумковому етапі) – лютий.

  До організаційного комітету ІІІ етапу Конкурсу входять представники Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі. 

  ІV етап – підсумковий (м. Київ) – березень – квітень.

  На кожному з етапів Конкурсу утворюються організаційний комітет та журі.

   

  2.5. Конкурс завершується церемонією нагородження переможців.

   

  2.6. За підсумками І–ІІІ етапів Конкурсу можливе заохочення учасників та переможців.

   

  2.7. До оголошення наступного Конкурсу на місцевому, районному, регіональному, всеукраїнському рівнях проводяться виставки-презентації творчих звітів, покази, фестивалі та конкурси відеороликів. 

   

  2.8. На адресу Національної комісії відправляються:

   – статистична довідка за результатами Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок» (додаток 1 до цього Положення), що заповнюється республіканським (АР Крим), обласними, Київським та Севастопольським міськими оргкомітетами Конкурсу на підставі інформації, наданої оргкомітетами попередніх етапів, якщо Конкурс проводився поетапно 

  до 15 лютого поточного н.р.;

   

  – творчі звіти, з позначкою «Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок» від оргкомітетів (республіканського (Автономної Республіки Крим), обласних, Київського та Севастопольського міських), навчальних закладів або окремих осіб. 

  До кожного творчого звіту обов’язково вкладається реєстраційна картка у 2-х примірниках, що заповнюється учасниками Конкурсу (додаток 2 до цього Положення).

  Відправлення творчих звітів здійснюється за рахунок відправника у будь-який зручний спосіб кур’єрською доставкою (через відділення «Укрпошта», «Нова пошта», «Автосвіт» тощо), або особисто:

   

  не пізніше 20 березня поточного н.р.

  за поштовим штемпелем/позначкою

  про відправлення.  

   

  2.9. Посилки з творчими звітами, надіслані пізніше вказаної дати, не розглядаються.

   

  2.10. Адреса Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі: 04053, м. Київ, вул. Артема, 73.

   

   

  3. Вимоги до оформлення та змісту творчих звітів, 

  що надсилаються на Конкурс


  3.1. Для участі у Конкурсі учасники подають творчі звіти у довільній формі: фоторепортаж, стіннівка, плакат, текстові матеріали (нарис, вірш, буклет та ін.), відеосюжет тощо), які розкривають зміст, тривалість, цільову аудиторію, результати та наслідки діяльності. 

  Назва творчого звіту має відповідати його основному змісту. 

   

  3.2. До творчого звіту обов’язково додається реєстраційна картка у 2-х примірниках (додаток 2 до цього Положення). 

  Творчі звіти без реєстраційної картки не розглядаються.

   

  3.3. Творчий звіт у формі відеосюжету розглядається як окрема номінація для учасників 3–6 вікових груп. 

  До відеосюжету додається анотація, обсяг якої не перебільшує 0,5 стор. формату А4, шрифт Times New Roman, розмір 14, інтервал 1,5.

  В титрах відеосюжету або в голосовому супроводі має бути стисла інформація, викладена у додатку 2 до цього Положення, про учасників Конкурсу та авторів відеосюжету. 

   

  3.4. Обсяг творчого звіту залежно від обраної учасниками форми:

  фоторепортаж, стіннівка, плакат – 1 сторінка формату А3; 

  фоторепортаж, текстові матеріали – від 1 до 10 сторінок формату А4, шрифт Times New Roman, розмір 14, інтервал 1,5;

  відеосюжет – від 3 до 10 хвилин. 

   

  3.5. Творчі звіти, підготовлені керівниками, а також такі, що не відповідають вимогам цього Положення, організаційним комітетом підсумкового етапу не розглядаються. 

   

  3.6. Збір та обробка персональних даних здійснюються відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

   

   

  4. Організаційний комітет та журі Конкурсу


  4.1. Для організації та проведення Конкурсу на кожному з його етапів утворюються організаційний комітет та журі. 

   

  4.2. До складу організаційного комітету та журі включаються представники Міністерства освіти і науки України (за згодою), Міністерства культури України (за згодою), Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, Національної академії педагогічних наук України (за згодою), Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України, Київського університету імені Бориса Грінченка (за згодою), інших наукових установ (за згодою), вищих навчальних закладів (за згодою), Національної спілки журналістів України (за згодою), громадських колегій (регіональних комісій) з питань захисту суспільної моралі в регіонах (за згодою), благодійних фондів (за згодою), громадських організацій (за згодою), керівники загальноосвітніх навчальних закладів (за згодою), вчителі-методисти, які мають досвід практичної та науково-педагогічної діяльності (за згодою).

   

  4.3. Загальне керівництво організацією та проведенням Конкурсу на кожному з етапів здійснює відповідний організаційний комітет, який визначає умови та  порядок проведення Конкурсу, дату, місце та порядок заохочення учасників і переможців.

   

  4.4. Склад організаційного комітету та журі підсумкового етапу затверджується рішенням Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

   

  4.5. Журі очолює Голова, який:

  призначає секретаря; 

  організовує роботу журі та здійснює розподіл повноважень між його членами;

  керує роботою з організації та проведення Конкурсу;

  проводить засідання журі.

   

  4.6. Секретар журі:

  реєструє Конкурсні матеріали;

  систематизує матеріали відповідно до номінацій та вікових груп;

  забезпечує ведення необхідної документації. 

   

  4.7. Журі:

  надає оцінку результатам діяльності, висвітленої в творчих звітах, що подані на Конкурс; 

  визначає переможців.

  5. Визначення та нагородження переможців Конкурсу


  5.1. Після розгляду творчих звітів на підсумковому  етапі журі визначає по три переможці у кожній віковій групі відповідно до набраної кількості балів.

   

  5.2. Переможці підсумкового етапу Конкурсу нагороджуються дипломами Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі.

   

  5.3. Керівникам, які координували діяльність і підготовку творчих звітів переможців підсумкового етапу Конкурсу, вручається подяка Голови Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. 

   

  5.4. Для учасників будь-якого з етапів Конкурсу можуть бути передбачені спеціальні відзнаки журі, співорганізаторів, благодійних фондів, громадських організацій.

   

  5.5. Інформація про перебіг та результати Конкурсу розміщуються на сайтах Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі www.moral.gov.ua, Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України www.iitzo.gov.ua, Київського університету імені Бориса Грінченка та інших, що підтримують мету та основні завдання Конкурсу.  

   

  5.6. Творчі звіти учасників підсумкового етапу не рецензуються і не повертаються. З метою популяризації суспільно значущої діяльності учнів та студентів можуть бути використані Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі у виставках, презентаціях, фестивалях тощо.

   

   

  6. Фінансування Конкурсу

   

  Підсумковий етап Конкурсу фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України в межах асигнувань Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, а також коштів, не заборонених законодавством України.

   

   

  Завантажити Положення про Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок»

   

  Завантажити Додаток 1 до Положення "Статистична довідка за результатами Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»"

   

  Завантажити Додаток 2 до Положення "Реєстраційна картка до творчого звіту Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»"