“ЗА ЗАхист моралі” :: Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі

Протидіяти обігу в мережі Інтернет інформації, яка розпалює національну чи релігійну ворожнечу, війну –

На світогляд українського суспільства впливає наявність у ЗМІ інформації про –

Якість інформаційної продукції з моменту підписання у 2009 році Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі –

Обіг шкідливого мобільного контенту та комп’ютерних ігор може бути врегульований –

05.11.2010

“ЗА ЗАхист моралі”

      Українська незалежна рада єврейських жінок виступила з ініціативою “ЗА ЗАхист моралі”. Причиною такої акції є стурбованість громадськості щодо ситуації у сфері захисту суспільної моралі. 
     В рамках запропонованого проекту лідери громадської організації звернулись до вітчизняних телеканалів з пропозицією долучитися до підписання «Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі». 
      В зверненні, зокрема, говориться: “Ми звертаємось до Вас, розуміючи, що Вам не байдуже майбутнє наших дітей й всього нашого суспільства, з проханням підписати «Хартію про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі».
    Хартія за своєю формою і змістом є суспільним договором, що укладений суб’єктами інформаційного процесу та представниками державних органів України з метою запровадження саморегулювання в дотриманні суб’єктами інформаційної діяльності законодавства про захист суспільної моралі.
      Учасниками цієї Хартії є засоби масової інформації, професійні і творчі спілки, громадські організації, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі.
     Хартія підписується для недопущення проявів неповаги до конституційних прав особи, національних та релігійних святинь, національної гідності людини, розповсюдження ксенофобії, українофобії та антисемітизму, расизму, порнографії і пропаганди насильства, розпалювання міжрегіональних, міжетнічних, міжконфесійних конфліктів, зростання кількості інших порушень законодавства у сфері захисту суспільної моралі. 
      Підписання Хартії – це прояв турботи про моральне здоров’я українського суспільства.
      Хартію вже підписали наступні телеканали України: УТ-1 Перший національний, ICTV, 5 канал, М1, 1+1, ТРК “Україна”, ТЕТ,ТРК “Ера” та Новий канал.
      Ми щиро сподіваємось, що і Ви теж прагнете найближчим часом підписати цю Хартію заради майбутнього. Ми розраховуємо на Вашу позитивну відповідь”.
      Організатор та ідейний лідер акції “ЗА ЗАхист моралі”– президент Української незалежної ради єврейських жінок Елеонора Гройсман у своєму зверненні до громадськості зазначила: «Наша ініціатива направлена на підтримку діяльності Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. Ми вважаємо, що ця комісія відіграє дуже важливу роль в суспільстві, в якому живемо ми і живуть наші діти» . 
       Також лідер організації запропонувала усім бажаючим долучитися до цієї акції та виступила зі словами: «Якщо Ви відчуваєте в собі потребу підтримати цю ініціативу, пришліть свої дані ( ПІБ та особисту роль в суспільному житті) на адресу eleonora@groisman.com.ua.