Протидіяти обігу в мережі Інтернет інформації, яка розпалює національну чи релігійну ворожнечу, війну –

На світогляд українського суспільства впливає наявність у ЗМІ інформації про –

Якість інформаційної продукції з моменту підписання у 2009 році Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі –

Обіг шкідливого мобільного контенту та комп’ютерних ігор може бути врегульований –

19.11.2012

ЗАХОДИ НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ ЩОДО ІНФОРМАЦІЙНОЇ БЕЗПЕКИ ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

З метою убезпечення від негативного впливу інформаційного простору на психічне та фізичне здоров'я дітей та підлітків Національною експертною комісією з питань захисту суспільної моралі здійснено низку заходів. Зокрема, станом на 14 листогіада 2012 року проаналізовано інформацію про понад 50 комп'ютерних ігор, які реалізуються в торговельних точках м. Києва. Серед них виявлено відеоігри під назвами: «Manhunt II», «Mortal Kombat», «God of War III».


За результатами експертних досліджень вказаних ігор спеціалістами Національної комісії встановлено, що вони не відповідають чинному законодавству України у сфері захисту суспільної моралі, оскільки містять пропаганду культу насильства та жорстокості.


Спеціалістами Національної комісії також проведено аналіз мобільного контенту, який розміщено в глобальній мережі Інтернет. За результатами аналізу 15 веб-сайтів щодо наявності послуг зі «скачування» мобільного контенту виявлено інтернет-ресурси, на яких можна безкоштовно завантажити інформацію (фото, відео), що містить ознаки порушень вимог законодавства у сфері захисту суспільної моралі.


Крім того, за зверненням Черкаської обласної державної адміністрації спеціалістами Національної комісії було проведено експертне дослідження інформації та відеороликів (мобільного контенту) на одному із веб-сайтів глобальної мережі Інтернет.


За результатами дослідження встановлено, що досліджений інтернет-ресурс розміщує інформацію, яка пропагує шкідливі звички, що загрожують здоров'ю і життю дітей та підлітків. Згідно зі ст. 2 Закону України «Про захист суспільної моралі» виробництво та розповсюдження такої продукції в Україні забороняються.


Результати експертних досліджень будуть винесені на розгляд чергового засідання   Національної   комісії.   Для   вжиття   заходів   реагування   поінформовано правоохоронні органи.


Національна комісія звертається до обласних державних адміністрацій, обласних рад, місцевих органів влади і суб’єктів підприємництва забезпечити вилучення цих інформаційних ресурсів та їх недоступність дітям.