Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі

Протидіяти обігу в мережі Інтернет інформації, яка розпалює національну чи релігійну ворожнечу, війну –

На світогляд українського суспільства впливає наявність у ЗМІ інформації про –

Якість інформаційної продукції з моменту підписання у 2009 році Хартії про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі –

Обіг шкідливого мобільного контенту та комп’ютерних ігор може бути врегульований –

 • 02.09.2008
  Національна комісія звернулась до голови Державної митної служби України Валерія Хорошковського щодо проведення спільної роботи

  02.09.2008 Національна комісія звернулась до голови Державної митної служби України Валерія Хорошковського щодо проведення спільної роботи з метою забезпечення дотримання законодавства про захист суспільної моралі при підготовці видовищних заходів за участю іноземних митців, розповсюдженні продукції книгодрукування, газет, журналів, відеофільмів тощо, виготовленої з порушенням законодавства про захист суспільної моралі.
  „Пропонуємо Вам, Валерію Івановичу, розглянути питання про можливість підготовки відповідних документів щодо координації цієї роботи, опрацювання проекту спільних перевірок та інших заходів з метою профілактики правопорушень, затвердження Положення про порядок здійснення моніторингу за дотриманням законодавства про захист суспільної моралі, а також проведення у 2009 році спільного засідання колегії Держмитслужби та Національної комісії”, - зазначив у своєму зверненні до В.Хорошковського В.Костицький.

 • 15.07.2008
  Відбулося засідання Національної комісії, на якому розглянуто результати моніторингу зовнішньої реклами у м. Києві

  15.07.08 відбулося засідання Національної комісії, на якому розглянуто результати моніторингу зовнішньої реклами у м. Києві. У результаті експертизи виявлено ряд порушень при виготовленні та розміщенні зовнішньої реклами. Національна комісія прийняла рішення звернутись до Київської міської державної адміністрації у  зв’язку з недотриманням Головним управлінням з питань реклами вимог Закону України „Про захист суспільної моралі”.
   На засіданні Національної комісії також затверджено Положення про громадську колегію (регіональну комісію) з питань захисту суспільної моралі. Згідно з положенням, громадська колегія є регіональним консультативно-дорадчим органом Національної комісії, що сприяє реалізації державної політики у сфері захисту суспільної моралі. До основних завдань громадської колегії належить координація зусиль державних органів та громадськості регіону у сфері захисту суспільної моралі, залучення громадських організацій до здійснення заходів, спрямованих на розвиток духовності та утвердження моральних засад співжиття, регулярне інформування Національної комісії про стан дотримання законодавства у сфері захисту суспільної моралі у регіоні та інші завдання, визначені у Законі України „Про захист суспільної моралі”.

 • 12.07.2008
  У Будинку Уряду України відбулося перше засіданні в новому складі Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі

  23.06.08 У Будинку Уряду України відбулося перше засіданні в новому складі Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, у якому взяв участь віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник. Віце-прем’єр висловив сподівання, що нові члени Національної комісії працюватимуть ефективніше за своїх попередників, оскільки на порядку денному стоїть завдання фактичної реанімації роботи цього органу.
  “Поза увагою попереднього складу Національної комісії залишилися такі актуальні зараз інформаційні явища, як приниження гідності окремих етнічних чи расових груп, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, прояви національної нетерпимості та агресії”, – підкреслив віце-прем’єр.
  Під час засідання члени Національної комісії підтримали пропозицію Івана Васюника приділяти більше уваги недопущенню пропаганди расової і національної ворожнечі, образи нації чи особи за національною ознакою, неповаги до національних та релігійних святинь, а також пропаганди наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління.

 • 04.07.2008
  Уряд України підтримав ініціативу Національної Комісії про підготовку Національної доповіді

  Уряд України підтримав ініціативу Національної Комісії про підготовку Національної доповіді про стан дотримання законодавства України у сфері захисту суспільної моралі. З урахуванням Національної доповіді у I півріччі 2009 р. планується проведення парламентських слухань, присвячених проблемам дотримання та вдосконалення законодавства про захист суспільної моралі.

 • 18.06.2008
  Відбулось засідання прес-клубу

  18 червня 2008 р. у м. Хмельницькому з ініціативи регіонального представника НЕК України Миколи Крентовського відбулось засідання прес-клубу. Головною темою, яка була винесена на обговорення з журналістами, став стан суспільної моралі у місцевих засобах масової інформації.читати далі...

 • 11.06.2008
  Відбулося перше засіданні оновленої НЕК України

  Відбулося перше засіданні оновленої НЕК України 11 червня 2008 року Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням № 835-р затвердив новий склад Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі. 23 червня 2008 року у Будинку Уряду України відбулося перше засіданні оновленої Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, у якому взяв участь віце-прем’єр-міністр України Іван Васюник. Віце-прем’єр висловив сподівання, що нові члени НЕК України працюватимуть ефективніше за своїх попередників, оскільки на порядку денному стоїть завдання фактичної реанімації роботи цього органу.

  читати далі...

 • 12.03.2008
  Національна комісія звернулась до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

  03.09.08 Національна комісія звернулась до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення та Державного комітету телебачення і радіомовлення України з ініціативою про співпрацю та реалізацію спільних заходів у сфері захисту суспільної моралі.
  Одним з першочергових кроків співробітництва буде спільна робота з метою забезпечення дотримання законодавства у галузі радіо та телебачення, які на сьогодні є найбільш потужними чинниками як впливу на громадську думку та розвиток суспільних подій, так і джерелами можливого розповсюдження продукції, виробленої з порушеннями законодавства про захист суспільної моралі. Основні завдання, які буде реалізовано найближчим часом, передбачають опрацювання проекту спільних заходів та затвердження Положення про порядок здійснення моніторингу за дотриманням чинного законодавства у сфері захисту суспільної моралі. У наступному році планується проведення спільного засідання Колегії Державного комітету телебачення і радіомовлення України та Національної комісії.

 • 16.08.2018
  Щодо фільму Хостел 2

  Враховуючи рішення НЕК визнати фільм «Хостел 2» таким, що пропагує культ насильства та жорстокості, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розмістила на своєму сайті звернення до телерадіоорганізацій з проханням утриматися від демонстрування фільму «Хостел 2».

 • 16.08.2018
  Привітання Голови Національної комісії до Дня знань

                                                                    Шановні співвітчизники!

          Знову із вересневим співом шкільного дзвоника в Україну приходить День знань. Це свято є приводом замислитись над тим, що нині проблема підвищення інтелектуального потенціалу сучасного українського суспільства стоїть особливо гостро. Адже від її успішного розв'язання залежить не лише подальший розвиток економіки, зростання добробуту людей, а й духовний стан нашої спільноти, її здатність мобілізувати свій розумовий і моральний ресурс.
          Впевнений, що майбутнє України - це освічене і освячене духовністю суспільство, інноваційний розвиток, гармонійне поєднання освіти, науки та виробництва.
          Велика вдячність вам, працівники і ветерани педагогіки, талановиті науковці. На вас покладено високу відповідальність за підготовку молоді до самостійного життя, за формування в неї ідеалів добра і справедливості, духовне і фізичне загартування. Виховання підростаючого покоління на кращих зразках патріотизму, примноження освітянських надбань та самовіддана турбота про майбутнє України залишаються  для вас найголовнішими з завдань. Тож нехай зерна вашої наполегливої праці сходять доброю славою нинішніх і колишніх вихованців! Нехай не вичерпуються криниці ваших педагогічних надбань, не згасає потреба у самовдосконаленні!
          1 вересня спів вересневого дзвоника пролунає для школярів, учнів професійно-технічних училищ, студентів вищих навчальних закладів країни. Бажаю вам підкорювати нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів, досягти омріяної мети. Переконаний, що ваші здібності, наполегливість, старанність стануть запорукою переконливих успіхів у дорослому житті.

          Щиро вітаю вас із Днем знань та початком нового навчального року.
          Бажаю тим, хто поки що тільки набуває знань, і тим, хто передає свій досвід молодому поколінню, наснаги, доброго здоров'я, успіхів у праці й навчанні, здійснення найзаповітніших мрій і найсміливіших задумів.

  Голова
  Національної комісії                                      Василь Костицький

 • 16.08.2018
  У Полтаві відбувся круглий стіл, присвячений Дню захисту дітей

   

  У рамках святкування Дня захисту дітей у Полтаві проведено круглий стіл за участю керівництва обласної державної адміністрації, керівників відповідних служб, представника Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі у Полтавській, Сумській та Харківській областях Максима Капралова, громадськості та ЗМІ.читати далі...